OLYMPIJSKÁ OSA NA MÍRU

Olympijské a speciální osy jsou základním vybavením pro silový trénink. Jejich přesné a dobře zvolené parametry parametry určují, jak se osy bude chovat při tréninku. Gregor gym Vám vyrobí osu přesně podle Vašich představ. Pokud se chcete odlišit nebo preferujete specifické požadavky na vlastnosti osy pro Váš trénink, olympijská osa na míru od Gregora je přesně to pravé, co potřebujete.

Zobrazit výrobu na míru

Materiál

Prvním parametrem je materiál osy. Gregor Vám vyrobí osu v pevnosti od 110 – 215 PSI. Zvolení pevnosti materiálu nejenže ovlivňuje maximální velikost zatížení osy, ale hlavně i její cenu. Gregor vyrábí jak z oceli, hliníku, tak nerezu. Plaťte pouze za to, co doopravdy využijete.

Parametry

Dobře zvolené parametry přímo určují, jak se osa bude chovat při zatížení. Čím delší osa a menší průměr, tím je osa pružnější a naopak. Zvolením správné kombinace těchto parametrů se dá vyrobit perfektní pružná osa na mrtvý tah nebo tvrdá a nepoddajná osa na těžký dřep. Rádlování neboli vroubkování osy určuje to, jak bude osa dobře sedět v ruce. Ostré rádlování budou preferovat powerlifteři a strongmani, jejichž trénink je zaměřený na několik málo pokusů. Vzpěrači a crossfiteři budou naopak preferovat jemnější rádlování osy. Gregor ti osu orádluje podle třech stupňů ostrosti: jemné, standart a ostré. Nejen, že jsme schopni ovlivnit velikost rádlování, ale osu ti orádlujeme přesně tam, kde potřebuješ. Nechcete mít odřené holeně při sumo mrtvém tahu nebo preferujete jemné rádlovaní uprostřed osy? To vše se nechá vyrobit podle Vašeho zadání. Ložiska ovlivňují to, jak se osa bude otáčet. Tento parametr je naprosto klíčový při vzpírání, aby nedošlo ke zranění zápěstí. U nás máte možnost volby třech druhů ložisek. Kompozitní, bronzová a jehlová ložiska. U jehlových ložisek máte dále možnost volby ve standartním nebo hight provedením. Dále se můžete rozhodnout, kolik ložisek bude použito a tak vyladit rotaci osy přesně podle Vašich představ.

Povrchová úprava a loga

Barevná úprava je to, co na první pohled tvoji osu dělá jedinečnou. Na povrchovou úpravu osy používáme černění, zinkování, tvrdochrom, ale i kompozitní povlaky. Tato úprava ovlivňuje vzhled osy, ale i její korozivzdornost a pocit z držení. Pro opravdové znalce doporučujeme nepoužívat jakékoliv povrchové úpravy hlavní části osy. Pocit ze surového železa je nenahraditelný. Osu označíme vaším logem nebo heslem. Logo umístíme na konce osy nebo vyrazíme na hlavní část nakládacích trnů. Tím osa získá svojí pravou jedinečnost a bude vždy hrdou pýchou svého majitele.