OLYMPIJSKÁ OSA NA MÍRU

Olympijská osa je základním vybavením při silovém tréninku. Její parametry určují, jak se osa bude chovat při tréninku. Gregor posilovny Vám vyrobí osu přesně podle Vašich představ. Pokud se chcete odlišit nebo preferujete specifické požadavky na vlastnosti osy pro Váš trénink, olympijská osa na míru od Gregora je přesně to pravé, co potřebujete.

Materiál

Prvním parametrem je materiál osy. Gregor Vám vyrobí osu v pevnosti od 110 – 190 PSI. Zvolení pevnosti materiálu nejenže ovlivňuje maximální velikost zatížení osy, ale hlavně i její cenu. Gregor vyrábí jak z oceli, hliníku, tak nerezu. Plaťte pouze za to, co doopravdy využijete.

Průměr osy a délka

Tyto parametry přímo určují, jak se osa bude chovat při zatížení. Čím delší osa a menší průměr, tím je osa pružnější a naopak. Zvolením správné kombinace těchto parametrů se dá vyrobit perfektní pružná osa na mrtvý tah nebo tvrdá a nepoddajná osa na těžký dřep.

Rádlování

Rádlování neboli vroubkování osy určuje to, jak bude osa dobře sedět v ruce. Ostré rádlování budou preferovat powerlifteři a strongmani, jejichž trénink je zaměřený na několik málo pokusů. Vzpěrači a crossfiteři budou naopak preferovat jemnější rádlování osy. Gregor ti osu orádluje podle třech stupňů ostrosti: jemné, standart a ostré. Nejen, že jsme schopni ovlivnit velikost rádlování, ale osu ti orádlujeme přesně tam, kde potřebuješ. Nechcete mít odřené holeně při sumo mrtvém tahu nebo preferujete jemné rádlovaní uprostřed osy? To vše se nechá vyrobit podle Vašeho zadání.

Ložiska

Ložiska ovlivňují to, jak se osa bude otáčet. Tento parametr je naprosto klíčový při vzpírání, aby nedošlo ke zranění zápěstí. U nás máte možnost volby třech druhů ložisek. Kompozitní, bronzová a jehlová ložiska. U jehlových ložisek máte dále možnost volby ve standartním nebo high provedením.

Dále se můžete rozhodnout, kolik ložisek bude použito a tak vyladit rotaci osy přesně podle Vašich představ.

Povrchová úprava

Barevná úprava je to, co na první pohled tvoji osu dělá jedinečnou. Na povrchovou úpravu osy používáme černění, zinkování, tvrdochrom, ale i kompozitní povlaky. Tato úprava ovlivňuje vzhled osy, ale i její korozivzdornost a pocit z držení. Pro opravdové znalce doporučujeme nepoužívat jakékoliv povrchové úpravy hlavní části osy. Pocit ze surového železa je nenahraditelný.

Označeni

Osu označíme Vaších logem nebo heslem. Logo umístíme na konce osy nebo vyrazíme na hlavní část nakládacích trnů. Tím osa získá svojí pravou jedinečnost a bude vždy hrdou pýchou svého majitele.