OLYMPIJSKÁ OSA NA MÍRU

Olympijská osa je základním vybavením při silovém tréninku. Její parametry určují, jak se osa bude chovat při tréninku. Gregor ti vyrobí osu přesně podle tvých představ. Pokud se chceš odlišit nebo preferuješ specifické požadavky na vlastnosti osy pro svůj trénink, olympijská osa na míru od Gregora je přesně to pravé co potřebuješ.

Materiál

Prvním parametrem je materiál osy. Gregor ti vyrobí osu v pevnosti od 110 – 190 PSI. Zvolení pevnosti materiálu nejen že ovlivňuje maximální velikost zatížení osy, ale hlavně i její cenu. Gregor vyrábí jak z oceli, hliníku tak nerezu. Plať pouze za to, co doopravdy využiješ.

Průměr osy a délka

Tyto parametry přímo určují, jak se osa bude chovat při zatížení. Čím delší osa a menší průměr, tím je osa pružnější a naopak. Zvolením správné kombinace těchto parametrů se dá vyrobit perfektní pružná osa na mrtvý tah nebo tvrdá a nepoddajná osa na těžký dřep.

Rádlování

Rádlování neboli vroubkování osy určuje to, jak osa bude dobře sedět v ruce. Ostré rádlování budou preferovat powerlifteři a strongmani, jejichž trénink je zaměřený na několik málo pokusů. Vzpěrači a crossfiteři zase budou preferovat jemnější rádlování osy. Gregor ti osu orádluje podle třech stupňů ostrosti: jemné, standart a ostré. Nejen že jsme schopni ovlivnit velikost rádlování, ale osu ti orádlujeme přesně tam, kde potřebuješ. Nechceš mít odřené holeně při sumo mrtvém tahu nebo preferuješ jemné rádlovaní uprostřed osy? To vše se nechá vyrobit podle tvého zadání.

Ložiska

Ložiska ovlivňuji to, jak se osa bude otáčet. Tento parametr je naprosto klíčový při vzpírání, aby nedošlo ke zranění zápěstí. U nás máš možnost volby třech druhů ložisek. Kompozitní, bronzová a jehlová ložiska. U jehlových ložisek máš dále možnost volby ve standartním nebo high provedením.

Dále se můžeš rozhodnout kolik chceš použít ložisek a tak vyladit rotaci osy přesně podle svých představ.

Povrchová úprava

Barevná úprava je to, co na první pohled tvoji osu dělá jedinečnou. Na povrchovou úpravu osy používáme černění, zinkování, tvrdochrom, ale i kompozitní povlaky. Tato úprava nejen že ovlivňuje vzhled osy, ale i její korozivzdornost a pocit z držení. Pro opravdové znalce doporučujeme nepoužívat jakékoliv povrchové úpravy hlavní části osy. Pocit ze surového železa je nenahraditelný.

Označeni

Osu ti označíme tvým logem nebo heslem. Logo umístíme na konce osy nebo vyrazíme na hlavní část nakládacích trnů. Tím osa získá svojí pravou jedinečnost a bude vždy hrdou pýchou svého majitele.